5 مورد از خطرات و عوارض عجیب و وحشتناک مصرف زولپیدم

خطرات وحشتناک زولپیدم

 

# 1: زولپیدم احتمال رانندگی در خواب را بسیار بالا می برد

FDA هشدار می دهد که پس از مصرف زولپیدم، شما نباید در فعالیت هایی که نیاز به احتیاط و حواس جمع دارند، انجام دهید. پس از مصرف زولپیدم نباید رانندگی کنید.

در مواردی گزارش شده که فرد به دنبال مصرف این دارو بدون اینکه خودش متوجه شود رانندگی کرده که اینکار ممکن است منجر به مرگ فرد و افراد دیگر در جاده شود.

زولپیدم می تواند روی توانایی رانندگی شما در روز بعد نیز تاثیر بگذارد. همچنین این دارو می تواند توانایی فرد را حتی بعد از یک شب کامل نیز از بین ببرد.

# 2: راه رفتن در خواب

برخی افراد کارهایی را انجام میدهند که معمولا فقط به دنبال مصرف زولپیدم انجام می دهند. یکی از عوارض جانبی جدی مصرف زولپیدم از خواب بیدار شدن است و انجام کارهایی مانند راه رفتن است. در حالیکه فرد به طور کامل بیدار نیست.

افراد زیادی فعالیتهایی را که در آن زمان از آن آگاهی نداشتند، مانند غذا خوردن و یا صحبت کردن با تلفن را گزارش کرده اند.

# 3: داشتن رابطه جنسی

زولپیدم باعث رابطه های جنسی ناخواسته و عجیب می شود . اگر چه داشتن رابطه جنسی به نظر می رسد که “ترسناک” نیست، اما گزارش های زیادی شده که از زولپیدم به عنوان یک ماده برای تجاوز جنسی استفاده می شود.

# 4: زولپیدم خطر ابتلا به سوء مصرف را دارد

اگر شما مجبورید دائما دوز زولپیدم مصرفی خود را افزایش دهید تا اثرات آرام بخش دلخواه را به دست بیاورید، ممکن است تحمل به دارو داشته باشید. این دارو می تواند به وابستگی فیزیکی منجر شود، به این معنی که شما به زولپیدم در سیستم بدنی خود نیاز دارید تا عملکرد عادی داشته باشید.

بسیاری از افرادی که از زولپیدم برای درمان بیخوابی استفاده می کنند، معتاد به مواد مخدر هستند. اگر سابقه سوء مصرف مواد مخدر یا مصرف الکل داشته باشید، پزشک شما احتمالا زولپیدم را برای شما تجویز نمی کند، زیرا ممکن است احتمال سوء استفاده زیاد باشد. براساس یک مطالعه تحقیقاتی، 43 درصد از افرادی که اعتیاد به زولپیدم پیدا کرده اند، سابقه قبلی سوء مصرف مواد داشتند.

# 5: ترک زولپیدم می تواند ناخوشایند و حتی کشنده باشد

اگر وابستگی به زولپیدم داشته باشید، ممکن است علائم ترک اعتیاد را در هنگام قطع دارو تجربه کنید. ترک زولپیدم می تواند خطرناک باشد و منجر به تشنج و یا کما شود.

 

 

ترک زولپیدم بهتر است زیر نظر پزشک انجام شود


فوق تخصص اختلالات خواب

دکتر مصطفی امیری

فلوشیپ فوق تخصصی اختلالات خواب از بارسلونا (اسپانیا)

برای کسب نوبت ویزیت به شماره های تماس موجود در پایین سایت مراجعه کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا